Зустріч з активом Ясінянської селищної ради

Нещодавно, на запрошення селищного голови п. Андрія Делятинчука, Ясінянську ТГ відвідала група працівників Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) – авторів цих рядків. Вони мали зустріч з активом Ясінянської селищної ради. Основною темою розмови був хід реалізації проєкту Лайф PROGNOSIS, про який ми вже неодноразово писали і який ставить за мету збереження старовікових лісів у Європі. Представники КБЗ проінформували присутніх про цьогорічні здобутки у рамках зазначеного вище проєкту. Зокрема, вони передали представникам Ясінянської громади інформаційно-промоційні постери, присвячені ролі і значенню старовікових лісів. Постери були розміщені в громадських місцях, які активно відвідуються, зокрема в будівлі селищної ради і в туристично-інформаційному центрі «Ясіня». Також наголошувалось, що частина запланованих на 2022 рік робіт не була виконана, в першу чергу у зв’язку з  російською агресією. Це стосується в основному польових робіт щодо картування старовікових лісів та збору лісівничо-таксаційних даних, оскільки зараз фахівці-лісознавці з біосферного заповідника захищають нашу Батьківщину в лавах ЗСУ.

Також у ході зустрічі було обговорено широке коло питань, які охоплювали різноманітні сфери діяльності і можливі напрямки співпраці між нашою установою і місцевою громадою. Ключовим серед них була сплата земельного податку. Обговорювалися й інші питання, які стосувалися рекреаційно-туристичної діяльності, популяризації та покращення туристичної привабливості краю. Серед обговорюваних тем прозвучала й тема збереження унікального водно-болотного угіддя «Андромеда», що на території с. Чорна Тиса. Даний природний комплекс потребує серйозної опіки та фахової підтримки. Також мова йшла й про місцевий дендрологічний заказник, де зростає сосна кедрова європейська. Насадження знаходиться в критичному стані і також заслуговує на підвищену увагу науковців і лісівників.

Актив селищної ради охоче поділився інформацією про свої здобутки в рамках проєктної діяльності та продемонстрував успішні приклади реалізації кількох грантів, завдяки чому громада отримала сучасне обладнання та забезпечила нормальні умови праці для своїх медиків, пожежників та інших категорій працівників. Наразі триває робота над підготовкою нових проектів і є багато ідей, які можуть бути реалізовані спільно з нашою установою.

Загалом зустріч пройшла в надзвичайно теплій і дружній атмосфері, яка сприяла як максимальному конструктивну, так і людському порозумінню!

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта