Зимові наукові дослідження у Кузії

Під час зимових досліджень науковців Карпатського біосферного заповідника в Кузійському заповідному урочищі виявлено місця поширення білих “волохатих” утворень на мертвих гілках і коріннях. Ознайомившись з літературою, визначили, що вони спричинені життєдіяльністю гриба Exidiopsis effusa. Присутність цього виду гриба за певних кліматичних умов сприяє утворенню на мертвій деревині так званого білого волохатого утворення. У літературі таке рідкісне явище називають «крижаним волоссям», «льодяною косою» або «волохатою бородою».

Дослідженням гриба Exidiopsis effusa займався німецький вчений Альфред Вегенер, який у 1918 році помітив білуватий павутинний наліт на поверхні деревини, що містить лід, а його помічник ідентифікував масу тонких ниток міцелію гриба. Вчені описали рідкісне явище та припустили, що існує зв’язок між утворенням льоду і життєдіяльністю гриба в деревині. Для формування таких білих утворень необхідна сукупність факторів:

волога гниюча деревина широколистяного дерева;

вологе повітря;

температура трохи нижче 0 0С.

У цьому році відсутність снігового покриву дозволила спостерігати це рідкісне природне явище у заповідному лісі Карпатського заповідника.

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта