Засідання Спільного Комітету з Управління об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

24 травня 2022 р. відбулося чергове засідання Спільного Комітету з Управління об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

У роботі заходу взяло участь понад сорок експертів із 15 країн Європи. Україну на даному заході представляли начальник відділу Департаменту природно-заповідного фонду і земельних ресурсів Міндовкілля Григорій Парчук, директор Карпатського біосферного заповідника Микола Тарасюк, а також працівники установи – Василь Покиньчереда, секретар Національної Керівної групи об’єкта Спадщини, і Ірина Йонаш. Останні двоє виступали в якості речників української делегації.

Вже традиційно засідання проходило в онлайн-форматі з використанням платформи Zoom. Порядок денний засідання включав низку важливих питань, серед яких ключовими були наступні:

  • Річний звіт Координаційного офісу. Представники офісу, який зараз базується в Бельгії, проінформували присутніх про результати звітування в 2021 р. Найважливішим елементом звіту була інформація про ситуацію з суцільними рубками в буферних зонах об’єкта Спадщини на території Італії, Іспанії, Німеччини, Румунії та України.
  • Періодична звітність. Відповідно до Операційних настанов із виконання Конвенції про охорону всесвітньої спадщини, кожна країна-учасниця або їх пул зобов’язаний надавати періодичні звіти до Комітету всесвітньої спадщини кожні 6 років. У випадку нашого об’єкта готується єдиний звіт від усіх 18 країн.
  • Обговорення відповіді на відгук МСОП (IUCN) щодо Настанов з управління буферними зонами об’єкта Спадщини. Нагадаємо, що напрацьовані впродовж 2018-2021 рр. Настанови були передані в МСОП для експертного заключення.
  • Майбутнє Координаційного офісу об’єкта Спадщини. Як відомо, бельгійський офіс припиняє свою роботу у кінці 2023 р. З метою забезпечення нормального функціонування Пан’європейського об’єкта Спадщини на майбутнє обговорюються різні варіанти координації його діяльності. Серед численних варіантів найбільш привабливою виявилася пропозиція австрійських партнерів створити постійнодіючий Координаційний офіс на базі університету прикладних наук у м. Клагенфурт на основі співфінансування.

Мабуть найемоційнішою частиною засідання було так зване «Свідчення України», яке підготували автори цих рядків. Мова йде про інформування учасників заходу стосовно ситуації в нашій країні, яка склалася в ході військових дій, і її вплив на українські складові частини Спадщини. Всі, хто слухав виявили глибоку емпатію до нас, а дехто навіть не криючись витирав сльози. Уявити в 21 столітті те, що відбувається зараз в Україні внаслідок агресії росії, практично неможливо для здорової психіки.

Василь Покиньчереда, заст. начальника відділу НДР і міжнародної співпраці КБЗ

Ірина Йонаш, заст. начальника відділу рекреації і сталого розвитку

На фото: скріншоти зроблені під час засідання Спільного Комітету з Управління об’єктом спадщини.

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта