Міжнародна науково-практична конференція «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку» (до 55-річчя створення Карпатського заповідника та 30-річчя створення в Україні біосферних заповідників (резерватів)), яка відбудеться 11-13 жовтня 2023 року в м. Рахів Закарпатської обл.

Для розгляду пропонуються наступні питання:
1. Проблеми становлення та розвитку мережі біосферних заповідників і біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні.
2. Роль науки в розробці та формуванні новітньої теоретико-методологічної бази для розвитку заповідної справи.
3. Національна мережа територій і об’єктів природно-заповідного фонду: етапи інституціоналізації.
4. Роль установ природно-заповідного фонду та інших природоохоронних територій у відновленні порушених російською військовою агресією екосистем та екологічної реставрації деградованих війною земель.
5. Проблеми вдосконалення управління, матеріально-технічного, фінансового та кадрового забезпечення установ природно-заповідного фонду та збереження інших природоохоронних територій.
6. Стимулюючі механізми розвитку заповідної справи: формування природоохоронних громадських практик.
7. Транскордонні біосферні резервати ЮНЕСКО – проблеми і перспективи.

Додаткова інформація – у першому повідомленні.

Оргкомітет конференції

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування