Відбувся семінар з моніторингу ефективності управління

Робоча зустріч адміністрації колективу Карпатського біосферного заповідника з представниками Франкфуртського зоологічного товариства відбулася на центральній садибі установи.
Впродовж цілого робочого дня активно проводилась робота, спрямована на багатопланову оцінку ефективності управління природоохоронною територією. Зокрема моніторингові оцінювання проводились щодо ефективності роботи установи за усіма напрямками: охорона природних комплексів, управління територією, наукові дослідження та моніторинг навколишнього природного середовища, екологічна освіта, рекреація, підтримка збереження культурних цінностей регіону тощо.
Методика оцінки ефективності управління природоохоронними територіями країн Карпатського регіону (CCPAMETT) була розроблена в 2012 році в рамках проекту «Природоохоронні території для Живої планети» (2012 PA4LP), ініційованого Всесвітнім фондом дикої природи з метою заохочення та підтримки впровадження Програми роботи Конвенції про біологічне різноманіття щодо природоохоронних територій (PoWPA), важливого компоненту Конвенції про біологічне різноманіття (Convention on the Biological Diversity, CBD PoWPA).
Так на початку зустрічі були визначені найбільші цінності заповідника, серед яких:
• Праліси та старовікові ліси;
• Високогірні луки;
• Долина нарцисів;
• Високогірні водно-болотні угіддя;
• Карстові печери;
• Субальпійське криволісся;
• Великі хижі ссавці.
Мета методики оцінки ефективності управління природоохоронними територіями країн Карпатського
регіону (CCPAMETT) – відстеження прогресу й підготовка звітів щодо загальної ефективності управління, воно замінить більш ретельні методи оцінки. Методика була розроблена для забезпечення загальної інформації про досягнення у підвищенні ефективності управління на окремих
природоохоронних територіях. Неупереджене комплексне оцінювання управління природоохоронною територією дозволяє виявити сильні та слабкі сторони в діяльності установи. А це у свою чергу дозволяє зрозуміти недоліки в організації роботи та допомагає спрямувати зусилля і ресурси у правильному керунку.

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта