Природні небезпеки

Лавини

На території парку можливе сходження лавин. Рекомендуємо не виходити у гори у снігопад та негоду. Стежте за попередженнями рятувальників та зміною погоди. У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону 101!

Зливи та грози

Якщо гроза застала вас у горах, перечекайте негоду в безпечному місці, зійдіть з гори, хребта в зону лісу. Пам’ятайте, під час грози не можна стояти під одиночним деревом, стовпами чи на березі водойми. Не метушіться, розосередьте групу та вимкніть мобільні телефони. Залізні предмети варто скласти на безпечній відстані від людей. Слід пам’ятати, що не кожне ураження блискавкою є смертельним, тому надання першої допомоги може запобігти нещастю.

Зсуви

У разі появи ознак зсуву повідомте органи місцевого самоврядування та органи цивільної оборони. Ознакою зсуву є заклинювання дверей та вікон будівель, просочування води на зсувонебезпечних схилах та зміщення грунту.

Терміново евакуюйтеся у безпечне місце за швидкості руху зсуву понад 0,5-1,0 метра на добу.

Селевий потік

На території парку можливі селеві потоки. Ймовірне руйнування доріг та мостів. Детально вивчіть ваш маршрут перед тим, як вирушати в мандрівку. У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону 101!

Туман

Якщо у горах вас застав туман – залишайтесь на місці, поки видимість не покращиться. Рух слід відновлювати тільки за умови відмінного знання маршруту. Водночас дотримуйтесь таких правил: йти в зв’язках, не розтягуватися.

Паводки

Увага, рівень води в річках на території парку піднявся – можливі паводки. Рекомендуємо відкласти мандрівку. У разі нагальної потреби – детально вивчіть ваш маршрут та стежте за попередженнями рятувальників. Можливе розмиття доріг.