Екопікнік для юних рейнджерів

Центральну садибу заповідника відвідали члени місцевого Клубу юних лісових рейнджерів-Рахів.

Для них проведена екскурсія екологічною стежкою «Поважай природу», оформлення якої завершено напередодні. Стежка облаштовувалась в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив».

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички. Детальніше тут: https://kbz.in.ua/oformleno-novu-ekolohichnu-stezhku/.

Програма екопікніка була насиченою і розмаїтою: вона включала екскурсію стежкою, екологічні ігри, бесіди про те, як стати більш дружнім до довкілля, з візуалізаціями та дегустацією їстівної тарілки. Зокрема біля макету «Що можна залишити в лісі?» ми не тільки детально поговорили про вплив побутового сміття на довкілля, але й продемонстрували набір предметів, які є вагомою альтернативою речам одноразового вжитку і після використання повністю розкладаються. Особливу цікавість у дітей викликав стаканчик з кавової гущі та тарілка з висівок, яку після використання можна навіть з’їсти! Спочатку на дитячих обличчях з’явилося  здивування, але зрештою всі рейнджери спробували незвичний посуд на смак.

Впродовж мандрівки екостежкою принципи концепції «Поважай природу», розробленої Європейським товариством дикої природи, юні рейнджери закріплювали екоіграми. Напередодні екоосвітниці установи ретельно підготували допоміжні матеріали для ігор та екскурсії. Так для навчання подорожувати не сходячи з маршруту, ми використали канат, а для закріплення принципу «Знай куди йдеш» – карту-схему стежки, планшети та завдання. Найбільший фурор зробила гра “Два цапки” на закріплення принципу “Поважай інших”. Рейнджери спочатку прослухали аудіофайл з казкою М. Коцюбинського, а потім шукали способи розійтися на вузькому перехідному містку.

Наприкінці діти отримали подарунки: силіконові термо-кружки, похідні тарілки, туристичні сідачки, казан з триногою. Всі предмети, звісно, багаторазові. Тепер подорожі юних рейнджерів стануть приємнішими і більш дружніми до довкілля!

Трохи втогмлені мандрівкою, іграми та завданнями, юні рейнджери завершили захід пікніком. Були бургери, печена картопля, гарячий чай, кола, печиво і шумний обмін враженнями.

А ви все ще не знаєте як цікаво та корисно провести час? Гайда на екостежку «Поважай природу»!

Новини

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів З початком повномасштабних бойових дій Карпатський біосферний заповідник не залишається осторонь та всіляко допомагає Збройним силам України. Двадцять сім співробітників заповідника, які раніше стояли на захисті заповідних територій, пішли до лав ЗСУ. Більшість з них перебувають у зоні бойових дій, ризикують своїм життям та виконують важливі […]

  • Без категорії

Проведено наукові експедиції у Долину нарцисів

На сьогоднішній день Долина нарцисів потерпає від низки екологічних проблем, які пов’язані з колишнім господарюванням, оскільки даються взнаки зміни у гідрологічному режимі внаслідок проведення на початку 70-х років минулого століття осушувальних робіт та вирубка лісів на всій території водозбірного басейну. Результатом є відчутні негативні зміни у видовому складі рослинних угруповань урочища: зменшується участь у складі […]

  • Екологія

Проведено засідання Координаційно ради

У п’ятницю, 19 травня, відбулося засідання Рахівського сектору Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника. Окрім працівників КБЗ, участь у засіданні взяли: Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук і Рахівський міський голова Віктор Медвідь. Ключовим питанням порядку денного був земельний податок. Його озвучив директор Карпатського біосферного заповідника, голова Координаційної ради Микола Рибак. Він проінформував присутніх про перспективи сплати […]

  • Без категорії