Екопікнік для юних рейнджерів

Центральну садибу заповідника відвідали члени місцевого Клубу юних лісових рейнджерів-Рахів.

Для них проведена екскурсія екологічною стежкою «Поважай природу», оформлення якої завершено напередодні. Стежка облаштовувалась в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив».

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички. Детальніше тут: https://kbz.in.ua/oformleno-novu-ekolohichnu-stezhku/.

Програма екопікніка була насиченою і розмаїтою: вона включала екскурсію стежкою, екологічні ігри, бесіди про те, як стати більш дружнім до довкілля, з візуалізаціями та дегустацією їстівної тарілки. Зокрема біля макету «Що можна залишити в лісі?» ми не тільки детально поговорили про вплив побутового сміття на довкілля, але й продемонстрували набір предметів, які є вагомою альтернативою речам одноразового вжитку і після використання повністю розкладаються. Особливу цікавість у дітей викликав стаканчик з кавової гущі та тарілка з висівок, яку після використання можна навіть з’їсти! Спочатку на дитячих обличчях з’явилося  здивування, але зрештою всі рейнджери спробували незвичний посуд на смак.

Впродовж мандрівки екостежкою принципи концепції «Поважай природу», розробленої Європейським товариством дикої природи, юні рейнджери закріплювали екоіграми. Напередодні екоосвітниці установи ретельно підготували допоміжні матеріали для ігор та екскурсії. Так для навчання подорожувати не сходячи з маршруту, ми використали канат, а для закріплення принципу «Знай куди йдеш» – карту-схему стежки, планшети та завдання. Найбільший фурор зробила гра “Два цапки” на закріплення принципу “Поважай інших”. Рейнджери спочатку прослухали аудіофайл з казкою М. Коцюбинського, а потім шукали способи розійтися на вузькому перехідному містку.

Наприкінці діти отримали подарунки: силіконові термо-кружки, похідні тарілки, туристичні сідачки, казан з триногою. Всі предмети, звісно, багаторазові. Тепер подорожі юних рейнджерів стануть приємнішими і більш дружніми до довкілля!

Трохи втогмлені мандрівкою, іграми та завданнями, юні рейнджери завершили захід пікніком. Були бургери, печена картопля, гарячий чай, кола, печиво і шумний обмін враженнями.

А ви все ще не знаєте як цікаво та корисно провести час? Гайда на екостежку «Поважай природу»!

Новини

Працівниці установи доклалися до волонтерства для ЗСУ

Нещодавно від місцевої волонтерки поступив запит: жіночки-ґаздиньки, треба накрутити голубців для пересилання в передові підрозділи!   Наші колеги захищають нашу Україну від ворожої навали, деякі з них вже майже два роки стоять в строю бойових підрозділів. Тож, наші ґаздині взялися до роботи. Профспілка закупила продукти: капусту, м’ясний фарш, цибулю, домашнє сало та спеції. Наші працівниці […]

  • Без категорії

Відзначили День водно-болотних угідь зі школярами

Щороку 2 лютого ми відзначаємо Всесвітній день водно-болотних угідь. Цей день присвячений річниці підписання Конвенції про водно-болотні угіддя міжнародного значення від 2 лютого 1971 року. Екологічна дата повинна сприяти підвищенню обізнаності громадськості про цінності водно-болотних угідь для добробуту людей. Займаючи близько 6% земної поверхні водно-болотні угіддя поглинають більше вуглекислого газу, ніж ліси, а вода у […]

  • Екоосвіта

Обліки рукокрилих в штольнях урочища Кузій

Працівниками відділу Науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покинчередою та Володимиром Довганичем був проведений виїзд на територію Кузійського ПНДВ (природоохоронного науково дослідного відділення) Карпатського біосферного заповідника з метою обліків рукокрилих. Всі види кажанів занесені до червоної книги України, тому моніторинг за популяціями таких видів є першочерговим завданням для природоохоронних установ України. На території Кузійського ПНДВ […]

  • Дослідження