Екопікнік для юних рейнджерів

Центральну садибу заповідника відвідали члени місцевого Клубу юних лісових рейнджерів-Рахів.

Для них проведена екскурсія екологічною стежкою «Поважай природу», оформлення якої завершено напередодні. Стежка облаштовувалась в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив».

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички. Детальніше тут: https://kbz.in.ua/oformleno-novu-ekolohichnu-stezhku/.

Програма екопікніка була насиченою і розмаїтою: вона включала екскурсію стежкою, екологічні ігри, бесіди про те, як стати більш дружнім до довкілля, з візуалізаціями та дегустацією їстівної тарілки. Зокрема біля макету «Що можна залишити в лісі?» ми не тільки детально поговорили про вплив побутового сміття на довкілля, але й продемонстрували набір предметів, які є вагомою альтернативою речам одноразового вжитку і після використання повністю розкладаються. Особливу цікавість у дітей викликав стаканчик з кавової гущі та тарілка з висівок, яку після використання можна навіть з’їсти! Спочатку на дитячих обличчях з’явилося  здивування, але зрештою всі рейнджери спробували незвичний посуд на смак.

Впродовж мандрівки екостежкою принципи концепції «Поважай природу», розробленої Європейським товариством дикої природи, юні рейнджери закріплювали екоіграми. Напередодні екоосвітниці установи ретельно підготували допоміжні матеріали для ігор та екскурсії. Так для навчання подорожувати не сходячи з маршруту, ми використали канат, а для закріплення принципу «Знай куди йдеш» – карту-схему стежки, планшети та завдання. Найбільший фурор зробила гра “Два цапки” на закріплення принципу “Поважай інших”. Рейнджери спочатку прослухали аудіофайл з казкою М. Коцюбинського, а потім шукали способи розійтися на вузькому перехідному містку.

Наприкінці діти отримали подарунки: силіконові термо-кружки, похідні тарілки, туристичні сідачки, казан з триногою. Всі предмети, звісно, багаторазові. Тепер подорожі юних рейнджерів стануть приємнішими і більш дружніми до довкілля!

Трохи втогмлені мандрівкою, іграми та завданнями, юні рейнджери завершили захід пікніком. Були бургери, печена картопля, гарячий чай, кола, печиво і шумний обмін враженнями.

А ви все ще не знаєте як цікаво та корисно провести час? Гайда на екостежку «Поважай природу»!

Новини

Юні гості з Львівщини

До Карпатського біосферного заповідника завітали учні зі Львівської області. У рамках пізнавальної екскурсії школярі відвідали низку об’єктів природоохоронної установи, ознайомилися з її діяльністю, унікальною природною спадщиною Карпат, а також дізналися більше про важливість охорони біорізноманіття. Першою зупинкою стала Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника, де учні побували у Музеї екології гір та природокористування в Українських Карпатах. […]

  • Екоосвіта

Делегація Карпатського біосферного заповідника представляла Україну на відзначенні 60-річчя Диплому Ради Європи для природоохоронних територій

Спершу кілька слів про сам Диплом. Він був впроваджений у 1965 р., як міжнародна відзнака, котра присуджується природним або напівприродним територіям, що мають виключний європейський інтерес і в яких здійснюється зразкове управління. Карпатський біосферний заповідник (КБЗ) є єдиною в Україні природоохоронною територією, яка удостоєна цієї почесної відзнаки. Сталася ця визначна подія ще в далекому 1997 […]

  • Конференції
  • Міжнародна співпраця
  • Обмін досвідом

Реалізація природоохоронного проєкту «Open Rivers» у Карпатах

Із 2024 р. Карпатський біосферний заповідник спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма» реалізують природоохоронний проєкт у рамках європейської програми «Open Rivers» (Відкриті річки). Його основною метою є деблокування русел гірських річок від різноманітних перешкод антропогенного походження і, відповідно, відновлення водних екосистем, зокрема міграційних шляхів для риб у період нересту. Ще однією ціллю проєкту є збереження прирічкової […]

  • Без категорії