Географічний центр Європи

На Рахівщині, у селі Ділове, розташований географічний центр Європи. 

За матеріалами проф. Федора Заставного, існує кілька варіантів, де знаходиться центр Європи. У 1885-1887 роках географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні визначили, що географічний центр Європи знаходиться у селищі Ділове, Закарпатської області. Вони проводили геодезичні дослідження на території сучасної Закарпатської області.

Ці дослідження були потрібні для планованої будови залізниці між Раховом та Сигетом. Після ретельного вивчення місцевості геологи встановили на території села Ділове біля дороги, що з’єднує  Мукачево і Рогатин пам'ятний знак з таким написом: «Locus Perennis Delicentissime cum libella librationes quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalum et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII».

У перекладі з латини це означає:

«Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот. 1887».

Зараз внизу під кам’яним знаком є невеличка кнопочка, яка символізує точний центр Європи. Туристи дуже люблять доторкнутись до центру Європи та загадати бажання. Місцеві кажуть, що після того, як доторкнешся до пам’ятного знаку, обов’язково вирушиш у мандри Європою. Навіть, якщо ти цього не планував.

Саме село дуже мальовниче. Повз нього протікає ріка Тиса, а над ним простягаються Карпатські гори. Це місце чудово підходить для туристів, котрі бажають усамітнитись із природою та помилуватись її краєвидами. На схід від села знаходиться Ялинський водоспад.

А біля підніжжя Ділового починається пішохідний та автомобільний туристичні маршрути на гору Піп Іван. Однак, перед тим, як податися в гори, треба зареєструватися на прикордонній заставі, бо за горою — румунська територія.

Нижче - контакти інформаційного центру "Центр Європи".

Контакти

село Ділове
Робочі години: 08:00-17:00, пн-птн

Цю локацію можна побачити на маршрутах: