Несподіване скупчення птахів на річці Тиса

Зима принесла незвичайне явище на річку Тиса поблизу центральної садиби Карпатського біосферного заповідника. Небувала кількість птахів скупчилася на річці через замерзання стоячих водойм, створюючи унікальну екологічну картину.

Замерзання ставків і озер змусило різноманітні види птахів шукати відкриті водойми, де вони могли б знайти їжу та перепочити. Річка Тиса з її швидкою течією виявилася ідеальним притулком для багатьох видів птахів.

Серед птахів, що спостерігалися на Тисі, можна було побачити дивовижну різноманітність видів. Пара бакланів велично пролітала над водою, їхні чорні тіла яскраво контрастували з блакитним небом. Декілька зграйок крижнів плавали на мілководді, добуваючи корм. Загалом їх було нараховано 12 особин, з яких деякі вже поділилися на пари і плавали окремо, демонструючи ніжні шлюбні ритуали.

На повороті річки, де вода тече повільніше, а русло широке, була помічена самотня сіра чапля. Вона незворушно стояла на крижині, неначе статуя, чекаючи на свою здобич. Поряд плавала пара крехів. Їхнє біле та чорне пір’я блищало на сонці, створюючи гармонійний контраст.

Час від часу над річкою пролітав крук, який весь рік мешкає десь на скелях напроти центральної садиби заповідника. Його гучне каркання відлунювало в повітрі, додаючи атмосферності цій зимовій ідилії.

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування