Буковими пралісами Великої Угольки

Пішохідний маршрут
  • Складність

    середня
  • Протяжність

    2,2 км
  • Тривалість

    3 год
  • КПП Карпатського біосферного заповідника

    ,

    Початок маршруту від КПП. Маршрут веде дорогою вгору й перших 300 м проходить біля осель місцевих жителів, ще 100 метрів, і останні будівлі залишаються позаду – маршрут приводить під намет букового лісу. З кожним кроком стежка все далі заглиблюється у ліс. 

  • Роздоріжжя

    ,

    На відстані 200 м від узлісся маршрут розгалужується. Якою б з двох стежок не піти, ми обов’язково повернемося на це ж місце. Опис маршруту ми продовжимо, обравши лівий напрямок. Цей варіант маршруту більш пологий і, відповідно, легший для підйому, водночас правий є значно стрімкішим і більше пасує для спуску.  

  • Урочище Гребінь

    ,

    Пройшовши ще 300 м, ми опиняємося у царстві букових пралісів. Ліворуч від стежки в ущелині біжить невеликий, але дуже мальовничий потік Кам’яний. На його протилежному березі височать могутні скелі із сіруватого вапняку.  Це східні відроги скелястого кряжу Гребінь, який тягнеться сюди аж з Малої Угольки. Увесь цей схил вкритий низькорослим буком висотою 15-20 м, під наметом якого зростають тис ягідний та інші породи.

  • Печера Молочний камінь

    img

    ,

    Дорога приводить до найвищого пункту маршруту. Це карстова печера Молочний камінь. Насичений розчин CaCO3, що сочиться з вапнякових скель, має білий колір і загалом нагадує молоко. 

    Вхідний отвір у печеру широкий і прямокутний. Печера двоярусна, з двома ходами, що розходяться від входу. Загальна довжина печери становить 92 метри, а об’єм – 63 м3.. Печера цікава не тільки своїми розмірами і фантастичними кальцитовим напливами, які нагадують гігантські органні труби, але й своєю історією. Саме тут виявлена стоянка прадавніх людей-троглодитів, що населяли територію Карпат ще в часи пізнього палеоліту (близько 20 тис. років тому). 

  • Урочище Велика Копиця

    ,

    За 2700 м від початку маршруту дістаємось урочища Велика Копиця. З трьох сторін скеля абсолютно неприступна – вертикальні стіни, всіяні кущами та невеликими деревцями тису й інших деревних порід, піднімаються над землею на висоту 70 метрів. Проте шлях на вершину існує. Із західного боку вузька й небезпечна стежка виведе на невеликий майданчик, з якого відкривається неймовірний краєвид на оточуючу місцевість, неначе з висоти пташиного польоту. Вершина Великої Копиці, а саме так називається ця велетенська скеля, є унікальним природним альпінарієм. Тут на мізерній площі природа зібрала десятки реліктових і рідкісних видів трав’яних та деревно-чагарникових рослин.

  • Роздоріжжя

    ,

    Подолавши 4500 м, маршрут виводить нас до вже знайомого розгалуження стежок. Після спуску маршрут закінчиться.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів