Кевелівським пралісами на Петрос

Пішохідний маршрут
 • Складність

  складний
 • Протяжність

  12 км
 • Тривалість

  4 год
 • Початок маршруту

  48.19124488330465, 24.30021604004042

  Початок маршруту лежить праворуч від автотраси Рахів – Івано-Франківськ на березі р. Чорна Тиса. За 20 км звідси, на околицях Рахова, Чорна Тиса зливається з Білою, утворюючи звеличену в піснях і легендах річку Тису — ліву притоку могутнього Дунаю. Тут розміщені цікаві малі архітектурні форми з інформаційними стендами, виконані в місцевому стилі з використанням природних матеріалів – каменю й деревини.

  Це місце є своєрідним туристичним роздоріжжям, що обумовлено його вдалим розміщенням між Чорногірським і Свидовецьким хребтами. Саме звідси можна дістатися до найцікавіших вершин Українських Карпат – Говерли, Петроса, Близниць та інших.

 • Долина потоку Кевелів

  img

  ,

  За 200 м маршрут пролягає вздовж потоку Кевелів, лівої притоки Чорної Тиси. Потік бере початок на схилах гори Петрос, далі тече вимитим впродовж тисячоліть у гірських породах руслом.

 • Мінеральне джерело, місце відпочинку

  ,

  Пройшовши 800 м, ліворуч від дороги знаходимо мінеральне сірководневе джерело, про що свідчить характерний запах тухлих яєць. Незважаючи на це, вода з джерела користується великою популярністю серед місцевих жителів, які вважають її цілющою. Поруч зведено дерев’яну альтанку, а навпроти, через річку, куди можна дістатися кладкою, облаштоване місце відпочинку. 

 • Місце відпочинку 2

  ,

  Пройшовши 2200 м, ліворуч від дороги побачимо обладнане місце для відпочинку, поряд – джерело питної води.

 • Дуплисте дерево

  img

  ,

  За 2300 м від початку маршруту праворуч від дороги – старий засохлий ільм гірський з дуплом у нижній частині стовбура. У таких дуплах, якщо вони достатньо просторі, може зимувати навіть ведмідь.

 • Місце відпочинку 3

  ,

  На 5100 м маршруту на висоті  950 м н. р. м.  дістанемось лісової поляни з обладнаним місцем відпочинку. Звідси маршрут веде гірською серпантинною дорогою, що проходить через лісові масиви, до субальпійського й альпійського високогір’я.

 • Лісовий зруб

  ,

  Після 5600 м дорога виводить на зруб, вік якого становить понад 10 років. З цього місця відкривається гарний краєвид на Свидовецький хребет, і в ясну погоду можна помилуватися його найбільшою принадою – вершинами Близниці.

 • Початок пралісу

  ,

  Тут, на 5800 м від початку маршруту, потрапляємо у справжню казку! На висоті  1000 м н. р. м. починаються унікальні пралісові угруповання. Переважають букові деревостани. Серед них невеликими ділянками зустрічаються високостовбурні ялицеві, яворові і ясеневі праліси. Мішані ялицеві деревостани мають тут найвищу продуктивність. У незайманій природі дерева сягають у висоту 42-46 м і в діаметрі – 1-2 м. 

 • Полонина Шумнеска

  img

  48.172731263311626, 24.42160249530011

  Пройшовши 12000 м, дістаємось полонини Шумнескої. Влітку на субальпійських луках випасається худоба місцевого населення. Високогірне полонинське тваринництво є часткою духовно-матеріальної культури горян. Якщо ж продовжити рухатися вгору, то гірська стежка через кілька годин приведе на одну з найвищих і найцікавіших  вершин Українських Карпат – гору Петрос (висота 2020 м). Її назва походить від латинського слова, що означає камінь. А вершина і справді всіяна численними скельними виходами і грядами.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів