Складність
Протяжність
Тривалість
Гать на Устє-Бребенєскула
48.0966, 24.4647
Пройшовши 650 м нижче від місця впадіння потоку Бребенєскул в річку Говерла, бачимо штучне водосховище, яке в народі називають “гать“ або “кляуза“. Майже століття тому водосховище облаштували для сплаву деревини. В минулому площа водного дзеркала водосховища при повному його заповненні сягала 5 га.
Місце відпочинку
,
Пройшовши 4,8 км, ми підходимо до обладнаного місця відпочинку біля моста через річку Говерла (990 м н.р.м.). За мостом розміщений фенологічний пункт, де регулярно ведуться спостереження за сезонними явищами в житті рослин.
Моніторингова ділянка
,
За 5450 м від початку маршруту лісові стежки перетинаються. Ліворуч стежка веде до моніторингової дослідної ділянки, на якій цілорічно проводять комплексні екологічні дослідження.
Полонина Брецкул
48.1458, 24.48374
Подолавши 7300 м, дістаємося полонини Брецкул. Звідси відкривається чудова панорама з краєвидом на г. Петрос (2026 м), другу за висотою вершину Українських Карпат. Тут чудово видно, як з висотою змінюються рослинні пояси. Територія полонини Брецкул – це післялісові луки антропогенного походження. До створення заповідника тут випасали свійську худобу.
Перетин потоку Говерли
,
На висоті 1480 м н.р.м. стежка перетинає потік Говерлу, який, гуркочучи через каскад природних перепадів, несеться донизу крутим схилом посеред вузької кам’яної ущелини.
Урочище Перемичка
48.1602, 24.46792
За 10800 м від початку маршруту ви дістаєтеся Урочища Перемички. Стежка виводить до високогірної дороги, яка ліворуч веде у бік г. Петрос, а праворуч – у бік г. Говерли. В цьому місці бачимо будівлю Карпатського біосферного заповідника, яка використовується як наукова, природоохоронна і еколого-освітня база.
Верхня межа лісу
,
На висоті 1600 м н.р.м. розташована верхня межа лісу. Звідси відкривається велична картина субальпійського і альпійського високогір’я. Внизу видніються обширні території приполонинних смерекових лісів. На висотах 1400-1500 м 100-річні смереки мають всього 12-15 м висоти, а поблизу верхньої межі лісу ще менше – 4-5 м.
Вершина гори Говерла
,
Подолавши 13500 м на висоті 2061 м н.р.м., ви підкорили найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерлу. Тут проходить межа між Закарпатською та Івано-Франківською областями. Понад 70% площі схилів Говерли розташовано на території Закарпаття. Починаючи з вершини Говерли і вздовж Чорногірського хребта до г. Бребенескул (2020 м), Карпатський біосферний заповідник безпосередньо межує з Карпатським національним природним парком.
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.
Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю
Онлайн формаЗанотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Контакти підрозділів