Засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи»

У м. Брюссель (Бельгія) завершилося засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Формат засідання був змішаним, і ті країни, представники яких не змогли взяти участь особисто, долучилися через платформу Зум (Zoom).
До складу української делегації були включені представники Карпатського біосферного заповідника, оскільки він був і залишається провідною установою щодо Всесвітньої природної спадщини в Україні.
Робота засідання проходила в інтенсивному режимі і на розгляд було запропоновано ряд надзвичайно важливих питань щодо поточної роботи, звітування та управління Об’єктом Спадщини, особливо враховуючи останнє розширення території та складу країн-учасниць.
Засідання розпочалося з інформації координаційного офісу щодо стану виконання робочого плану та ознайомлення країн-партнерів з останніми новинами. Було представлено інформацію про:
🟩 результати розгляду звіту щодо стану збереження спадщини;
🟩 стан перевірки поданого на розгляд МСОП документу з Керівних настанов щодо менеджменту буферних зон об’єкту спадщини.
Далі було коротко представлено інформацію щодо найкращих практик проведення Оцінки впливу на довкілля та соціальні системи, при плануванні інфраструктурних чи енергетичних проектів поблизу території Об’єктів Спадщини і заслухано презентацію Європейської Комісії про лісову стратегію ЄС, де озвучено питання щодо важливості використання уніфікованої термінології в нормативних документах для уникнення непорозумінь.
Потім перейшли до огляду інформації по втіленню міжнародних проектів, дотичних до Об’єкту Спадщини:
🟩 Life prognoses;
🟩 Interreg Central Europe Beеch Power.
І на завершення роботи було організовано засідання робочої групи з 5 дотичних країн (України, Іспанії, Італії, Німеччини та Румунії) для подання коментарів та роз’яснень у відповідь на зауваження до поданого звіту МСОП.
Українська делегація успішно справилася з поставленими завданнями і достойно представила нашу країну на зустрічі.
Слідкуйте за новинами і долучайтесь до природоохоронних ініціатив! 💚

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта