Засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи»

У м. Брюссель (Бельгія) завершилося засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Формат засідання був змішаним, і ті країни, представники яких не змогли взяти участь особисто, долучилися через платформу Зум (Zoom).
До складу української делегації були включені представники Карпатського біосферного заповідника, оскільки він був і залишається провідною установою щодо Всесвітньої природної спадщини в Україні.
Робота засідання проходила в інтенсивному режимі і на розгляд було запропоновано ряд надзвичайно важливих питань щодо поточної роботи, звітування та управління Об’єктом Спадщини, особливо враховуючи останнє розширення території та складу країн-учасниць.
Засідання розпочалося з інформації координаційного офісу щодо стану виконання робочого плану та ознайомлення країн-партнерів з останніми новинами. Було представлено інформацію про:
🟩 результати розгляду звіту щодо стану збереження спадщини;
🟩 стан перевірки поданого на розгляд МСОП документу з Керівних настанов щодо менеджменту буферних зон об’єкту спадщини.
Далі було коротко представлено інформацію щодо найкращих практик проведення Оцінки впливу на довкілля та соціальні системи, при плануванні інфраструктурних чи енергетичних проектів поблизу території Об’єктів Спадщини і заслухано презентацію Європейської Комісії про лісову стратегію ЄС, де озвучено питання щодо важливості використання уніфікованої термінології в нормативних документах для уникнення непорозумінь.
Потім перейшли до огляду інформації по втіленню міжнародних проектів, дотичних до Об’єкту Спадщини:
🟩 Life prognoses;
🟩 Interreg Central Europe Beеch Power.
І на завершення роботи було організовано засідання робочої групи з 5 дотичних країн (України, Іспанії, Італії, Німеччини та Румунії) для подання коментарів та роз’яснень у відповідь на зауваження до поданого звіту МСОП.
Українська делегація успішно справилася з поставленими завданнями і достойно представила нашу країну на зустрічі.
Слідкуйте за новинами і долучайтесь до природоохоронних ініціатив! 💚

Новини

НА МІЖНАРОДНОМУ “КРУГЛОМУ СТОЛІ”, В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ, РОЗГЛЯНУЛИ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ

3 жовтня 2024 року, в місті Рахові, на базі Карпатського біосферного заповідника, проведено засідання Міжнародного “круглого столу” “Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї”. Організаторами зібрання, за фінансової підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної військової адміністрації були: Карпатський біосферний заповідник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Закарпатська […]

  • круглі столи

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції