Засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи»

У м. Брюссель (Бельгія) завершилося засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Формат засідання був змішаним, і ті країни, представники яких не змогли взяти участь особисто, долучилися через платформу Зум (Zoom).
До складу української делегації були включені представники Карпатського біосферного заповідника, оскільки він був і залишається провідною установою щодо Всесвітньої природної спадщини в Україні.
Робота засідання проходила в інтенсивному режимі і на розгляд було запропоновано ряд надзвичайно важливих питань щодо поточної роботи, звітування та управління Об’єктом Спадщини, особливо враховуючи останнє розширення території та складу країн-учасниць.
Засідання розпочалося з інформації координаційного офісу щодо стану виконання робочого плану та ознайомлення країн-партнерів з останніми новинами. Було представлено інформацію про:
🟩 результати розгляду звіту щодо стану збереження спадщини;
🟩 стан перевірки поданого на розгляд МСОП документу з Керівних настанов щодо менеджменту буферних зон об’єкту спадщини.
Далі було коротко представлено інформацію щодо найкращих практик проведення Оцінки впливу на довкілля та соціальні системи, при плануванні інфраструктурних чи енергетичних проектів поблизу території Об’єктів Спадщини і заслухано презентацію Європейської Комісії про лісову стратегію ЄС, де озвучено питання щодо важливості використання уніфікованої термінології в нормативних документах для уникнення непорозумінь.
Потім перейшли до огляду інформації по втіленню міжнародних проектів, дотичних до Об’єкту Спадщини:
🟩 Life prognoses;
🟩 Interreg Central Europe Beеch Power.
І на завершення роботи було організовано засідання робочої групи з 5 дотичних країн (України, Іспанії, Італії, Німеччини та Румунії) для подання коментарів та роз’яснень у відповідь на зауваження до поданого звіту МСОП.
Українська делегація успішно справилася з поставленими завданнями і достойно представила нашу країну на зустрічі.
Слідкуйте за новинами і долучайтесь до природоохоронних ініціатив! 💚

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта