Засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи»

У м. Брюссель (Бельгія) завершилося засідання Комітету зі спільного управління транснаціональним серійним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Формат засідання був змішаним, і ті країни, представники яких не змогли взяти участь особисто, долучилися через платформу Зум (Zoom).
До складу української делегації були включені представники Карпатського біосферного заповідника, оскільки він був і залишається провідною установою щодо Всесвітньої природної спадщини в Україні.
Робота засідання проходила в інтенсивному режимі і на розгляд було запропоновано ряд надзвичайно важливих питань щодо поточної роботи, звітування та управління Об’єктом Спадщини, особливо враховуючи останнє розширення території та складу країн-учасниць.
Засідання розпочалося з інформації координаційного офісу щодо стану виконання робочого плану та ознайомлення країн-партнерів з останніми новинами. Було представлено інформацію про:
🟩 результати розгляду звіту щодо стану збереження спадщини;
🟩 стан перевірки поданого на розгляд МСОП документу з Керівних настанов щодо менеджменту буферних зон об’єкту спадщини.
Далі було коротко представлено інформацію щодо найкращих практик проведення Оцінки впливу на довкілля та соціальні системи, при плануванні інфраструктурних чи енергетичних проектів поблизу території Об’єктів Спадщини і заслухано презентацію Європейської Комісії про лісову стратегію ЄС, де озвучено питання щодо важливості використання уніфікованої термінології в нормативних документах для уникнення непорозумінь.
Потім перейшли до огляду інформації по втіленню міжнародних проектів, дотичних до Об’єкту Спадщини:
🟩 Life prognoses;
🟩 Interreg Central Europe Beеch Power.
І на завершення роботи було організовано засідання робочої групи з 5 дотичних країн (України, Іспанії, Італії, Німеччини та Румунії) для подання коментарів та роз’яснень у відповідь на зауваження до поданого звіту МСОП.
Українська делегація успішно справилася з поставленими завданнями і достойно представила нашу країну на зустрічі.
Слідкуйте за новинами і долучайтесь до природоохоронних ініціатив! 💚

Новини

Долина нарцисів – це не просто мальовничий куточок Закарпаття, а унікальне місце, яке щовесни приваблює тисячі туристів своїм білосніжним квітковим килимом. Щоб зробити відвідування комфортним і незабутнім, ми активно працюємо над оновленням інфраструктури: покращуємо доріжки та клумби, облаштовуємо зручні оглядові майданчики та розширюємо зону для відпочинку. Що вже зроблено: – Відремонтовані дерев’яні оглядові містки, щоб […]

  • Без категорії

На Тисі помічено зграйку крехів

Нещодавно на річці Тиса, неподалік центральної садиби Карпатського біосферного заповідника, помітили групу незвичайних птахів — великих крехів (Mergus merganser). Ці елегантні качки із загостреними дзьобами щороку прилітають сюди зимувати, створюючи справжню природну виставу для уважних спостерігачів. Великий крех — це значний за розмірами птах: його розмах крил може досягати майже метра, а вага — півтора […]

  • Тварини
  • Дослідження
  • Річки

Оновлена інфраструктура біля “Водоспаду здоров’я”

Карпатський біосферний заповідник продовжує роботу над покращенням умов для відвідувачів та збереженням природної спадщини. З метою забезпечення комфорту та безпеки гостей завершено оновлення інфраструктури біля “Водоспаду здоров’я”. У рамках робіт було проведено  встановлення нових дерев’яних сходів для зручного доступу до альтанки,  облаштування містка з поручнями для безпечного пересування до джерела,  благоустрій території з метою забезпечення […]

  • Інфрастроктура