Озеро Бребенескул

Серед високих гір озеро Бребенескул віддзеркалює небо. Це –  найвисокогірніше озеро в Україні, розташоване на висоті 1801 м над рівнем моря. 

Озеро лежить на дні льодовикової заглибини. Йому, ймовірно, близько 10-15 тисяч років. З гір зсунулася маса льоду. І видавила озерну улоговину –  це так звана чаша озера. З нижнього боку загачене потужним моренним валом з твердих гірських порід, що формують озерну улоговину. 

Озеро наповнюють опади, кілька струмків згори, грунтові води, води з льоду, які тануть. Тут –  найчистіша вода, яку тільки можна уявити.

Бребенескул – найвисокогірніше озеро України – розташоване на висоті 1801 метр над рівнем моря

Довжина озера приблизно 147 метрів, ширина 67, а його максимальна глибина – 3,20 метра. 

З озера бере початок річка Бребенескул, що впадає у річку Тиса. А Тиса протікає через 5 країн: Україну, Румунію, Словаччину, Угорщину, Сербію. 

В озері не живе риба, адже водойма повністю замерзає –  лід тримається 5-6 місяців на рік. 

Озеро замерзле 5-6 місяців на рік

Тут живуть тільки ті, хто може перезимувати в таких жорстких умовах. Комфортно земноводним –   тритонам карпатським і гірським, жабам трав’яним. Вони тут нерестяться, в травні - червні відкладають ікру і розмножуються.  

Цікаве озеро і з погляду історії. У дохристиянські часи на березі озера було капище, де проводили релігійні обряди –  жертвоприношення слов’янським богам, зокрема, Велесу. 

Ми впевнені, що ви –  мудрий мандрівник чи мандрівниця. Озеро дуже страждає від надмірної уваги людей і колись може просто перетворитися на смітник –  тут палять вогнища, для цього вирубують навколишню сосну, залишають сміття. А це сміття потім потрапляє в озеро. До того ж, купання в озері шкодить його екосистемі. Не робіть всього цього і, якщо можна, заберіть із собою пакет зі сміттям, який тут залишив хтось інший.

Цю локацію можна побачити на маршрутах: